Курс.
Етика сьогодні. Теорія і практика для орієнтації в світі
Лекторка Ксенія Зборовська
Про курс
Етика сьогодні. Теорія і практика для орієнтації в світі
Як окрема людина повинна діяти щодо себе самої та свого навколишнього світу? Це страшне питання, яким займається практична філософія, можна розбити на кілька простіших і дуже життєвих: чи роблю я щось хороше? чи є той чи інший мій вчинок поганим? яка я людина? як мені ставитись до людей, навіть якщо я деяких з них недолюблюю?

Погана новина - однозначної відповіді нема (спойлер, упс). Хороша новина - над цими питаннями впродовж сторіч (і тисячоліть!) думали різні розумні люди. Деякі з них навіть не полінувалися щось написати, а деякі - особисто спілкувалися з президентами наддержав, бо у них також виникають такі питання. На наше щастя, ці розумаки запропонували досить багато етичних концепцій, які можуть стати помічними в житті кожного і кожної. Ми пропонуємо розглянути чотири найбільш впливові концепції, які стосуються щастя, егоїзму, обов'язку та розрахунку кількості блага. Кожна з них відіграла свою роль в історії, вирішуючи долі імперій, воєн, політиків і простих смертних, звісно, перш за все.

Спробуємо на прикладах разом розібрати що з цього працює, що ні, розглянемо конкретні кейси та цілковиті халепи. В програмі курсу - етика чеснот, етичний егоїзм, етика обов'язку, утилітаризм та сучасні етичні кейси.

План курса:
ЛЕКЦІЯ 1. Щастя, егоїзм, альтруїзм
ЛЕКЦІЯ 2. Ніяких почуттів! Лише обовязок, віра, Кант
ЛЕКЦІЯ 3. Буревій, канібалізм і благо спільноти. Коли благо багатьох перевищує цінність життя/прав одного?
ЛЕКЦІЯ 4. Вагонетка, бомби та мисленнєві експерименти, у яких страждають всі
ЛЕКЦІЯ 5. Універсальні принципи, винятки та війна

Курс розраховано на 5 тижнів навчання у компактній групі. Заняття проходитимуть онлайн (Zoom) та/або офлайн у просторі Печери Платона (м. Шулявська) один раз на тиждень. Тривалість одного заняття 90 хв. Заняття проходитимуть один раз на тиждень з 13 березня 2024 року.

Курс відбуватиметься по середах з 13 березня 2024 року о 19:00!
Місце проведення: Offline у просторі «Печера Платона» та Online у Zoom.
Формат: один раз на тиждень по 1,5 години.
Запис зустрічей: так, для учасників.

Мова курсу - українська.
Про лекторку
співзасновниця Plato's Cave, історикиня філософії, медієвістка, антикознавиця, кандидатка філософських наук
Програма курсу
13 березня 2024 року
ЛЕКЦІЯ 1. Щастя, егоїзм, альтруїзм
Чи може найвищою ціллю будь-якого людського зусилля бути власне щастя? Якщо керуватись такою максимою, то чи не виключає це альтруїзм з людського життя? Розглянемо відмінність між щастям та насолодою, обговоримо плюси та мінуси альтруїзму та егоїзму, проаналізуємо чому ми завжди фейлимо і чому це - ок.
20 березня 2024 року
ЛЕКЦІЯ 2. Ніяких почуттів! Лише обов'язок, віра, Кант
Якою може бути лекція про найнуднішу людину в світі або ідеал людської продуктивності? Ну звісно ж дуже результативною! Розберемось чому обов'язок - це не примус, коли людина може бути свобідною та в чому суть загальнолюдських ідеалів для нашого життя.
27 березня 2024 року
ЛЕКЦІЯ 3. Буревій, канібалізм і благо спільноти
Коли благо багатьох перевищує цінність життя/прав одного?
Коли ми можемо поставити благо спільноти вище за власне, а коли ні? Чи обмежують утилітаристські принципи людську свободу? В яких ситуаціях краще керуватись утилітаризмом, а в яких варто застосувати щось інше? Чому це надзвичайно актуально саме в воєнний час - обговоримо на цій лекції.
03 квітня 2024 року
ЛЕКЦІЯ 4. Вагонетка, бомби та мисленнєві експерименти, у яких страждають всі
Врятувати X життів чи Y життів? Якщо вам і не доводиться (на щастя) розв'язувати такі питання в повсякденному житті, одначе моральні дилеми сповнюють наше повсякдення. Чи можемо ми враховувати негативні наслідки наших дій і все ж вважатись моральними? Які інструменти нам може дати вчення про подвійний наслідок?
10 квітня 2024 року
ЛЕКЦІЯ 5. Універсальні принципи, винятки та війна
Деякі етичні правила є універсальними: «не вбий», «не шкодь іншим», «не бери те, що не є твоїм», «стався до інших з повагою». Але ми досить часто бачимо необхідність робити з них винятки. Чи завжди ці винятки є провалом? Чи може бути морально легітимною санкція на вбивство чи брехню? Також розглянемо концепт «справедливої війни» та витоки його формування.
Ціни на участь в курсі
Ціна за весь курс
3500 грн
Можливість отримувати запис лекцій/обговорень
Доступ до закритої групи у телеграм
Можливість брати участь в лекції та обговоренні

Ввімкнена оплата частинами від Monobank
Зареєструватись!
Індивідуальна консультація
1500 грн
Можливість проконсультуватися з лектором (до 1 години) через Zoom. З Вашого боку перелік питань, які Вас цікавлять.

Рекомендовано для тих, у кого залишились запитання після участі в курсі
Проконсультуватися
Контакти

+38 068 231 67 99 (Viber, Telegram) Руслан

375 до н.е. 2024 © Усі права захищено. Plato's Cave (Печера Платона).
написати нам: info@platoscave.com.ua