Печера Платона

Курс. Septem Sermones ad Mortuos – СІМ ПРОПОВІДЕЙ МЕРТВИМ

Event
Курс. Septem Sermones ad Mortuos – СІМ ПРОПОВІДЕЙ МЕРТВИМ

Курс відбуватиметься щовівторка з 02 липня 2024 року о 20:00!
Місце проведення: Online у Zoom.
Формат: один раз на тиждень до 2 годин.
Кількість зустрічей: 7 зустрічі.
Запис зустрічей: так, для учасників.
Мова курсу: українська.

Більше ста років тому сталася подія, яку важко пояснити – вчений психіатр та шановний вчений Карл Густав Юнг у віці 41 рік протягом трьох днів перебував у стані, коли міг бачити та чути мертвих. Результатом цього спілкування з мертвими став невеликий, але шокуючий для сучасної людини твір – «Сім проповідей мертвим».

Запрошуємо Вас на серію зустрічей, під час яких будуть розглянуті основні положення цього твору – в українському перекладі у порівнянні з оригіналом німецькою – та їхнє значення для подальшого розуміння Карлом Густавом Юнгом категорій несвідомого.

Курс може бути цікавим дослідникам історії, релігії, психології.

Пізніше сам Юнг згадував про час написання цього тексту так:

«Внутрішні зміни, що відбувалися в мені, поступово почали якось проявляти себе, оформлюватися: виникла внутрішня потреба сформулювати і висловити те, що могло бути сказане Філемоном. Так з’явилися в 1916 році «Septem Sermones ad Mortuos» з їх незвичайною мовою.

А почалося все з незрозумілої для мене самого плутанини: я не мав уявлення, що все це означає і що я маю робити. Виникло відчуття, що атмосфера навколо мене згущується, її заповнювали якісь дивовижні примарні істоти. Так воно й було: у моїй хаті почали з’являтися привиди.

Повірте, все це виглядало тоді дуже дивним і страшним! Я знав: щось має статися. Будинок наповнили привиди, вони тинялися натовпами. Їх було так багато, що я ледве міг дихати і нескінченно запитував себе: «Боже мій, що ж це таке?» Примари відповіли мені: «Ми повернулися з Єрусалиму, там ми не знайшли того, що шукали». Ці слова я зробив початком «Septem Sermones…». Потім слова ринули безперервним потоком, і за три вечори річ була написана. І тільки-но я взявся за перо, як весь сонм примар миттєво зник. Наслання розвіялося, в кімнаті стало тихо, і повітря очистилося.

Спілкування з мертвими стало своєрідною прелюдією до моїх робіт про несвідоме, адресоване цьому світу. Вони позначили сенс і визначили порядок усьому, що є і було несвідоме.»

Лектор:
Андрій Скібіцький – магістр богослов'я, магістр клінічної психології, аналітично орієнтований психолог, незалежний дослідник, перекладач.

Мова лекції – українська.

Для реєстрації:
https://secure.wayforpay.com/payment/Septem_Sermones_ad_Mortuos

Підписуйтесь на наш youtube та телеграм:
https://t.me/PlatosCaveUA
https://www.youtube.com/c/PlatosCaveUA