Продовжуємо передпродаж книжки історика Тараса Самчука «Пиво і чорнило. Як жили київські студенти в 19 — початку 20 століття». Друга лекція Тараса має назву: «Студенти й місто (19 — поч. 20 ст.). Взаємодія чи боротьба?».
Ще з другої половини 19 століття майже у всій Європі почався процес швидкої урбанізації. У містах з’являлося дедалі більше вищих навчальних закладів і відповідно збільшувалася кількість студентів. Здебільшого вони приїздили до університетських міст і їм доводилося швидко адаптовуватися до складних реалій. Часто життя в новому місті супроводжувалося конфліктами й сутичками, адже студенти нерідко кидали виклик розміреному міщанському побуту. Коріння цього протистояння сягали ще часів Середньовіччя. Тому на лекції будемо розбиратися, що означає англійська метафора «town and gown», і як студенти стали невід’ємною частиною міського соціуму, зокрема, й у Києві.
Лектор: Тарас Самчук – доктор філософії, дослідник історії Києва та України, екскурсовод.
Лекція безкоштовна. Оскільки ми збираємось малою групою (приблизно до 12 людей), гарантувати собі місце можливо лише при онлайн-реєстрації: https://forms.gle/XdRNqvYhbj2MjjFz8
Мова лекції — українська.
Якщо у день заходу буде вимкнення світла, обстріл і тд, то зустріч автоматично переноситься на настуний тиждень.