Печера Платона

Психотехнології пропаганди в умовах інформаційної війни. Всеволод Зеленін

Event
Психотехнології пропаганди в умовах інформаційної війни. Всеволод Зеленін

Лекція відбудеться 1 жовтня о 17.00 Ofline за київським часом!
ФОРМАТ: Offline у просторі «Печери Платона».

В різних формах пропаганда як комунікація з метою (ре)формування світогляду існує стільки, скільки існує людство. Державотворча, політична, релігійна та військова пропаганда, пропаганда культури, мистецтва, наукових відкриттів чи здорового способу життя... Пропаганда використовується в освіті та у вихованні дітей, в управлінні бізнесом та в піар чи рекламних кампаніях. 

Чи варто більше дізнатися, які ж її базові закони, методи й прийоми?
Адже той, хто свідомий у розумінні алгоритмів пропагандистських стратегій, вже не буде просто споживачем ідеологічного впливу. Лише об’єктом переконування.
В умовах війни: інформаційної, гібридної, а, особливо, конвенційних військових дій великі маси людей тотально залучаються у пропагандистські процеси. Усвідомлюючи це чи ні, вони активно захищають свої патріотичні погляди, намагаються переконати близьких чи знайомих, завзято сперечаються з опонентами онлайн чи наживо. Фактично такі активісти, поряд з професійними «бійцями» інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) силових структур, стають своєрідним «ополченням» інформаційного фронту. Борються за себе й свою країну.

Ми з вами поговоримо про сучасні форми, канали та психотехнології пропаганди: підштовхування (nudge theory), astroturfing, user-generated content (UGC) тощо. Зазирнемо за лаштунки упереджень, демонізуючих міфів та пересторіг щодо пропаганди, які притаманні обивательському мисленню. На реальних прикладах та відео-продуктах теперішньої українсько-російської війни розберемо пропагандистські прийоми стратегічних комунікацій. Навчимося вчасно помічати прихований вплив та вдало захищатися від «промивання мозку».

Також, в кожного учасника лекції буде можливість отримати книгу «Психологія політичної пропаганди» з підписом автора.

Лектор:
Всеволод Зеленін — PhD (доктор філософії з психології), професор кафедри політичної психології та міжнародних відносин Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.
Мова лекції — українська.

Зустріч безкоштовна. Оскільки ми збираємось малою групою (приблизно 12 людей), гарантувати собі місце можливо лише при онлайн-реєстрації:
https://forms.gle/67bJNBddTbmWDQLj8

Якщо Ви не реєструвались, то ми не зможемо гарантувани Вам місце!

Щоб не пропустити, додайте нашу пошту у контакти: info@platoscave.com.ua 

Як знайти Печеру Платона:
https://platoscave.com.ua/yak_znaity_pecheru_platona

#ПечерніПодії

Підписуйтесь на нас:
Facebook:
https://www.facebook.com/PlatosCaveUA
Telegram:
https://t.me/PlatosCaveUA
Instagram:
https://www.instagram.com/plato_s_cave/
Youtube:
https://www.youtube.com/c/PlatosCaveUA