Розум і культура: історична роль раціональності та раціоналізму

Акта
250,00
грн.
Автор:Ернест Ґеллнер
Видавництво: Акта
Мова:українська
Формат: Обкл. тверда.; 298 стор.
Рік видання: 2004

Починаючи від сімнадцятого століття, західне суспільство мало вельми бурхливі стосунки з Розумом. Декарт вирішив переглянути всі свої переконання у світлі Розуму, не дозволяючи при тому нічного іншого, — за це йому гірко докоряв Паскаль. Упродовж наступних століть зв’язок із розумом став об’єктом жвавої, нерідко навіть пристрасної дискусії. Девід Юм проголосив Розум безсилим; Імануїл Кант завважив, що більшість людей унаслідок обманутих сподівань на Розум страждають від “місології”; Ґеорґ Геґель стверджував, нібито чільне завдання філософії полягало в тому, аби показати, що саме Розум спрямовує перебіг історії.

Ця дискусія не обмежувалася цариною філософії. Макс Вебер, найвпливовіший соціолог сучасності, приділяв величезну увагу ролі Розуму в житті західного суспіль ства та в народженні суспільства індустріального. Соціальних антропологів дуже цікавила як усеосяжність, так і різноманітність концептуальної думки.
Еміль Дюркгайм навчив їх питати, чому всі люди поводяться раціонально, а Макс Вебер — запитувати, чому деякі з них виявляють більшу раціональність, ніж інші.

Ця розвідка зводить воєдино філософські, історичні й соціологічні погляди на раціональність та намагається кинути світло на питання, що лежать у підґрунті відповідних дебатів у різноманітних дисциплінах.

Мова: Українська

Стан книги: Нова книга

Рекомендуємо
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
ПІБ
Ваша пошта
Ваш телефон
Промокод
Payment method